PLAZMA – usuwanie włókaników, naczyniaki, prosaki, brodawki
Opis zabiegu
Włókniak to, najprościej rzecz ujmując, zmiana przypominająca niewielkich rozmiarów (od 2 mm do 1 cm) guzek lub guzki. Powstaje ona na powierzchni skóry z tkanki łącznej skóry właściwej. Włókniak może być miękki lub wręcz przeciwnie – dość twardy. Cechą charakterystyczną zmian tego typu jest fakt, że ich struktura przesuwa się względem podłoża, na którym się znajdują.
Pojawienia się włókniaka możesz nawet nie zauważyć, ponieważ nie odczujesz żadnych dolegliwości związanych z jego obecnością. Włókniaki nie bolą, nie są również zagrożeniem dla zdrowia. Są jednak mało estetyczne, a ich umiejscowienie (kark, szyja, okolice pachwin, kończyny) sprawia, że włókniaki mogą przeszkadzać przy kontakcie ciała z odzieżą. Wtedy najlepiej podjąć decyzję o usunięciu takiej zmiany.
Etapy wykonania zabiegu
-
USUWANIE WŁÓKNIAKÓW Z UŻYCIEM PLASMY IQ
W naszym gabinecie do usuwania włókniaków wykorzystujemy urządzenie Plasma IQ. To bezpieczny sprzęt produkcji włoskiej stosowany zarówno w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, jak i dermatologii. Plasma IQ to generator plazmy, który doskonale sprawdza się w przypadku usuwania włókniaków.
Urządzenie wytwarza w pełni kontrolowaną i precyzyjnie celowaną mikrowiązkę plazmy. Jest to możliwe dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Między końcówką urządzenia i skórą powstaje niewielki łuk elektryczny, dzięki któremu wytwarza się plazma. Jest ona zdolna do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu, w którym działa. Efektem tego jest uniesienie usuwanego włókniaka. Warto również wiedzieć, że jest to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg wykonywany punktowo bez oddziaływania na otaczające zmianę zdrowe tkanki. Warto mu się poddać i raz na zawsze pożegnać posiadane włókniaki.
Warunkiem skorzystania z oferty jest wizyta kontrolna u dermatologa, który powinien na piśmie wyrazić zgodę na usunięcie zmiany, a dokument zostaje okazany przed wizytą u osoby wykonującej zabieg.
Wskazania do zabiegu
- włókniaki
- kaszaki
- prosaki
- inne znamiona skórne po kontroli dermatologicznej
Zalecenia po zabiegu - dbanie o higienę w miejscu zabiegu
- zakaz obcierania miejsca zabiegowego
- zakaz zdrapywania strupka, który pojawia się w miejscu usunięcia zmiany
- zakaz opalania miejsca zabiegowego
- zaleca się stosowanie Octenisteptu do dezynfekcji skóry oraz kremu przyśpieszającego regenerację
Przeciwwskazania do zabiegu
- choroby nowotworowe
- choroby serca oraz układu krążenia
- metalowe implanty w miejscu zabiegu
- rozrusznik serca
- zaburzenia metaboliczne (cukrzyca)
- choroby tarczycy
- choroby układu nerwowego
- choroby oczu
- choroby psychosomatyczne
- epilepsja
- przyjmowanie leków – tetracyklina, izotretynoina (Accutane, Izotek)
- stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu (np. opryszczka)
- ciąża i okres karmienia piersią
Pielęgnacja po zabiegu
Ilość zabiegu
Warunkiem skorzystania z oferty jest wizyta kontrolna u dermatologa, który powinien na piśmie wyrazić zgodę na usunięcie zmiany, a dokument zostaje okazany przed wizytą u osoby wykonującej zabieg.
Ceny zabiegów od 120zł
Umów się na zabieg!
Inne zabiegi w naszej ofercie:
Oczyszczanie wodorowe
Oprawa oka
Depilacja woskiem
Karboksyterapia
Plazma
Kwasy medyczne