BOX ANTYKAC

KROPLÓWKA ANTY-KAC

Kac (zatrucie alkoholem) to zespół objawów, spośród których najczęstsze to: złe samopoczucie, apatia, ból głowy, pragnienie, nudności, brak łaknienia i drgawki. Bezpośredni mechanizm odpowiedzialny za wywołanie wymienionych objawów nie jest jasny. Alkohol wpływa na wiele szlaków metabolicznych, dlatego występowanie kaca może wynikać ze złożenia kilku czynników, z których prawdopodobnie najistotniejsze to odwodnienie (zahamowanie działania wazopresyny), hipoglikemia i zatrucie aldehydem octowym.

Jednym ze sposobów na złagodzenie skutków zatrucia etanolem zawartym w napojach alkoholowych i przyśpieszenie rekonwalescencji jest podanie kroplówki zawierającej np. elektrolity, glukozę, witaminę C .

O kroplówce

Mianem kaca określa się nieprzyjemne i uciążliwe objawy ze strony organizmu, spowodowane spożyciem alkoholu etylowego. Zbyt duża ilość tej substancji w krwiobiegu powoduje powstanie w procesie metabolizowania alkoholu aldehydu octowego, który jest odpowiedzialny za większość niechcianych dolegliwości. Jest on dla organizmu związkiem toksycznym, a zatrucie nim objawia się najczęściej nudnościami, bólem głowy, wymiotami czy zawrotami. Ponadto, alkohol działa odwadniająco i powoduje zaburzenia gospodarki elektrolitowej, co dodatkowo pogarsza samopoczucie i może prowadzić do nieregularnego rytmu serca.

Kroplówka na kaca 1000 bogata w elektrolity oraz witaminę C skutecznie eliminuje wszelkie dolegliwości spowodowane nadmierną ilością spożytego alkoholu. Wlew dożylny podawany jest bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu omija układ pokarmowy i wchłania się dużo szybciej oraz skuteczniej. Co więcej, zatrucie alkoholowe często objawia się także nudnościami i wymiotami, co uniemożliwia przyjęcie doustnych płynów, wtedy z pomocą przychodzi kroplówka na kaca bogata w elektrolity. Zawarty w niej sód reguluje ciśnienie i pracę układu nerwowego. Potas odpowiada za sprawne działanie układu krwionośnego, a magnez reguluje większość procesów, które odbywają się w organizmie.

Dla kogo jest przeznaczona?

Kroplówka Kac Stop jest przeznaczona dla osób, które cierpią z powodu nieprzyjemnych skutków spożycia nadmiernej ilości alkoholu. Zarówno po jednorazowym incydencie, jak i w przypadku picia alkoholu przez dłuższy czas. Po jednorazowej przygodzie z alkoholem, do poprawy samopoczucia wystarczy jedno podanie wlewu. Jednak w drugim przypadku, oprócz odtrucia alkoholowego, potrzebny jest także detoks, który powinien być przeprowadzony pod okiem specjalisty. Kroplówka znacząco wspomoże proces powrotu do zdrowia, ale potrzebna będzie seria zabiegów, aby w pełni oczyścić organizm.

Efekty:

Nawodnienie i regeneracja organizmu

Złagodzenie objawów zatrucia alkoholowego

Usunięcie toksycznych substancji powstałych w wyniku metabolizowania alkoholu

Unormowanie gospodarki wodno-elektrolitowej

Przed decyzją o skorzystaniu z zabiegu  należy jednak uprzedzić specjalistę o wszelkich dolegliwościach.

Umów się na zabieg!